Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Implantace chlopně (TAVI)

Implantace aortální chlopně pomocí zaváděcího katétru neboli TAVI (Transcatheter Aortic Valve Implantation), umožňuje opravu aortální chlopně bez otevření hrudníku.

Tento méně invazivní postup je nyní k dispozici pacientům, u nichž se chirurgický zákrok prováděný na otevřeném srdci považuje za velmi rizikový.

 

V případě metody TAVI se chlopeň navlékne na balónek, který je do těla vpraven pomocí katétru (dlouhé ohebné trubičky), který se zavede až do srdce. Tento postup je možné provádět bez otevření hrudníku nebo s využitím mimotělního krevního oběhu.

Katétr může být do srdce zaveden femorální artérií (tepnou v třísle). Po umístění chlopně uvnitř vadné aortální chlopně se balónek nafoukne a provede se přesné umístění chlopně.

Další možností je zavedení pomocí malého chirurgického otvoru vedeného před srdcem.

--> -->

 

Stejně jako v případě výměny srdeční chlopně, metoda TAVI přináší jak krátkodobou, tak dlouhodobou úlevu od potíží. TAVI vrací funkci aortální chlopně do normálního stavu a zvyšuje Vaši předpokládanou délku života a zlepšuje jeho kvalitu.

Výhody metody TAVI

  • kratší výkon
  • menší bolestivost
  • kratší hospitalizace

Protože se jedná o neinvazivní metodu je doba potřebná k rekonvalescenci kratší než v případě chirurgického zákroku na otevřeném srdci - přibližně 2 až 4 týdny místo 6 až 8 týdnů.

Potenciální rizika výměny chlopně se výrazně liší případ od případu v závislosti na věku, celkovém zdravotním stavu a jiných faktorech.

Váš lékař Vám vysvětlí tato rizika podrobně předtím, než dáte svůj souhlas k zákroku.

Váš lékař dále zhodnotí Váš stav a stanoví, zda postoupí Váš případ „kardiologickému týmu“. Jeho analýza bude zahrnovat komplexní lékařské vyšetření a vyhodnocení výsledků mnoha rozborů krve a studie vyšetření, které mohou zahrnovat EKG, echokardiogram, koronární angiogram a/nebo jiné rozbory.

Je však důležité poznamenat, že neléčená těžká aortální stenóza představuje vysoké riziko zhoršujících se symptomů nebo smrti.

 

Nyní se můžete informovaně rozhodnout o způsobu navrhované léčby Vašeho stavu. Proberte tuto záležitost s rodinou a obraťte se na svého lékaře, pokud máte jakékoli další otázky. Uvědomte si prosím, že TAVI a chirurgická výměna chlopně jsou metody léčby vyvinutá pro lidi, jako jste Vy.

 

Informační brožura o aortální stenoze pro pacienty

[PDF/1,53 MB]

PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ