Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).

Chirurg k srdci obvykle proniká střední sternotomií (přetětím hrudní kosti ve střední čáře). Po otevření hrudníku následuje odběr vnitřní hrudní tepny, která se využívá k přemostění postižených tepen.

Pro zobrazení videa musíte mít povolen JavaScript nebo novější verzi Adobe Flash Player.

Po napojení na mimotělní oběh je naložena svorka na aortu a srdce zastaveno. Okysličení krve a její přečerpávání v té chvíli zajišťuje přístroj.

Zastavené srdce umožňuje chirurgovi, aby pomocí speciálních nástrojů a vláken mikrochirurgickou technikou napojil konec vypreparované hrudní tepny na cílový úsek věnčité tepny. Jde o práci náročnou na přesnost a koncentraci.

Po napojení bypassu je možné sejmout svorku z aorty. Srdce promývané okysličenou krví spontánně obnovuje svoji činnost. V té chvíli je ukončen mimotělní oběh a operace postupuje do své závěrečné fáze.

Na srdce jsou připevněny elektrody pro případnou stimulaci srdeční činnosti. Do hrudníku jsou zavedeny drény pro odvod krve a kontrolu krvácení. Chirurg spojuje hrudní kost drátěnými stehy a uzavírá podkoží a kůži.

PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ