Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 573 záznamů z celkového počtu 573, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

Dobrý den! Maminka (75 let), prodělala letos v říjnu rozsáhlý infarkt, dělali jí 2x angioplastiku tepny a by-pass. Zajímalo by mě zda-li se může zůčastnit každoroční dovolené s přáteli v červnu v termálních lázních? Předem děkuji za odpověd´.
Dobrý den, tuto otázku spíše položte ošetřujícímu lékaři vaší maminky. Ten je plně obeznámen se zdravotním stavem a hlavně s funkcí srdce. Záleží, jakou zátěž bude mít a jaké procedury bude prodělávat.
Dobrý den, dcera 30 let, má aneurysma aorty, které vzniklo pravděpodobně v posledním roce, protože chodí na pravidelné prohlídky pan doktor tento stav zjistil. Již byla jednou operována v 5 letech, kdy ji byla provedena plastika aorty. Nyní je nutná operace. Kdy ji bude moci být provedena? Byli bychom rádi, kdyby to bylo co nejdříve, jelikož jsme všichni značně vynervovaní, že by ji výduť mohla prasknout. Prosím o sdělení i toho jaká jsou rizika. Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, operace záleží na velikosti aneurysmatu aorty. Pokud jste byli u ošetřujícího lékaře, je velmi pravděpodobné, že kontaktoval spádovou kardiochirurgii. Je nutné provést ještě předoperační vyšetření, která jsou nutná před operací. Vzhledem k tomu, že se jedná o opětovnou operaci - reoperaci, rizika jsou větší, než u první operace. S pozdravem.
DOBRY DEN. CHTELA BYCH POPROSIT O INFORMACI. MAM NEJAKE PROBLEMY A LEKAR ME POSILA NA EKG HOLTER. NEDAVNO MI BYLO ZJISTENO INKOMPL. RBBB. TO SE TIMTO VYSETRENIM TAKY POTVRDI NEBO VYVRATI? JEN TAK PRO ZAJIMAVOST - U HOLTERA MAJI KRIVKY U ZDRAVEHO SRDCE PODOBNY TVAR JAKO U BEZNEHO EKG NEBO JE TO NECO UPLNE JINEHO? MOC DEKUJI
Dobrý den, Holter. EKG znamená, že vám budou po celý den či více monitorovat srdeční akci - EKG. Takže budou moci přesně vyhodnotit typ vaší arytmie.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,minulý rok mi doktor na kardiologii napsal do zprávy že mám AV blokádu I. stupně, mitrální regurgitaci do I.stupně, chtěla bych vědět co to znamená,pan doktor mi to nějak nevysvětlil,zjistila jsem akorát,že se to může zhoršovat. předem Díky za odpověď
Dobrý den, na vaše otázky by měl nejlépe odpovědět lékař, který je srozuměn s vaším zdravotním stavem. Pokud jste zcela zdravý jedinec a šlo pouze o nález v rámci prevence či předoperačního vyšetření, není tento závěr závažný. To, že se může zhoršovat (spíše mitrální regurgitace ) je pravda. Ale také může zůstat celý život stejný. S pozdravem.
Dobrý den,mám dotaz přítel před rokem prodělal infarkt/2xBMS/,ted začal špatně dýchat ,šel do nemocnice ,cévu mu vyčistili a řekli že má jít na bypass,mám z toho hrozný strach,může pak dál chodit do práce?Má dost stresové zaměstnání děkuji
Dobrý den, větší riziko by bylo operaci nepodstoupit. Každá operace znamená pro organismus velkou zátěž. Pokud je organismus zdravý a přidružených chorob není moc, je riziko menší. Návrat do práce je po operaci možný. Vše samozřejmě záleží na pooperačním průběhu a návratu do běžného života. S pozdravem.

PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ