Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 573 záznamů z celkového počtu 573, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

Budu muset podstoupit náhradu aortální chlopně. Je mi 62 let. Zajímal by mně váš názor no možnost sportovních aktivit po rehabilitaci. Jedná se mně hlavně o potápění s přístroji, sjezdové i klasické lyžování a jízda na kole. Jsou tam nějaké omezení??? Děkuji za názor.
Dobrý den, po náhradě srdeční chlopně budete muset užívat warfarin a s tím je spojené riziko krvácení. Hrudní kost se hojí minimálně 3 měsíce. Plně stabilní je po půl roce. Hlavně z těchto důvodů je potřeba omezit jakékoliv sportovní aktivity, při kterých hrozí riziko úrazu, krvácení, a pohyby které zatěžují hrudní kost. S pozdravem.
Dobrý den pane doktore, v případě implantace kardiostimulátoru se jedná o stav konečný, nebo je možné, že se srdce "uzdraví" a kardiostimulátor by se mohl vyjmout? Mám partnera, u kterého je podle lékařů kardiostimulátor nutný, ale on o něm nechce ani slyšet. Moc děkuji. AŽ
Dobrý den, s velkou pravděpodobností se to stav konečný. Záleží samozřejmě na délce onemocnění. Indikace implantace tohoto přístroje podléhá přísným kritériím. Pokud lékaři kardiostimulátor zavedou je pro pacienta životně důležitý.
Dobrý den pane doktore, měla bych otázku nevím jestli je spíše na genetiku nebo na Vás. Manželův děda a teta měli defekt komorového septa + plicní hypertenzi-oba na tuto chorobu zemřeli v mladém věku(odhadem jsou 30let po smrti). Nikdo jiný v rodině to nemá ani neměl všichni jsou zdraví. S manželem čekáme dvojčátka jednovaječná(nyní jsem 13+5tt) zajímalo by mě jaká je pravděpodobnost, že by to naše děti mohli zdědit? Popřípadě kdy se na tuto chorobu příjde a jaká je léčba?Manželův věk-25 můj věk-20 Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, defekt komorového septa je vrozená vývojová vada. Pravděpodobnost, že toto onemocnění je geneticky podmíněné, je malé. Odhalení takovýchto vad je ještě v těhotenství. Kdysi tyto možnosti nebyly a neprobíhala tak důsledná ultrazvuková kontrola těhotných. Malé defekty se mohou uzavřít samy do roka života. Větší defekty se řeší chirurgicky. S pozdravem.
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na bolest/píchání v oblasti hrudníku na levé straně na srdci, žádné jíné příznaky to nedoprovází, jen se člověk bolí, je to takévé píchání jen v obasti u srdce, nikde jine, patnáct let aktivně sportuji, je mi 27 let, kouřím pár let ale ne moc, a nikdy předtím jsem problémy neměl, teď to mám poslední měsíc, někdy chvilku píchá pak den nic atd, většinou když to píchá mi přijde že to pak cítím při hlubokém nádechu. Děkuji
Dobrý den, pravděpodobně se nejedná o bolest srdeční. Pokud je to pouze závislé na nádech či výdech. Pokud se ale bolest objevuje i za jiných okolností, navštivte lékaře a sdělte mu vaše obtíže. S pozdravem
Dobrý den, moje 91letá matka má příští týden podstoupit zákrok profukování cév z důvodu neprokrvování prstů na noze.O jaký zákrok se jedná?Je to bolestivé případně pro ni nebezpečné? Děkuji.
Dobrý den, v lokálním znecitlivění, většinou tříslem se zavede katetr do stehenní tepny. Přes tento katetr se zavadí různé instrumenty, pomocí kterých se docílí průchodnosti tepen na srdci. Každý zákrok je rizikový. Ale větší riziko by hrozilo v případě, že by se tepna nezprůchodnila. Bolest se minimalizuje lokálním znecitlivěním, může být pouze nepohodlné déle ležet a mít ruce za hlavou. S pozdravem.

PORADNA

Dotaz:

Dobrý den. Náš syn má problémy se srdeční arytmií,které se projevují v klidovém stavu,hlavně v noci ...

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ