Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 573 záznamů z celkového počtu 573, zobrazeny 51. - 55.

[ 11 ]  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Budu muset podstoupit náhradu aortální chlopně. Je mi 62 let. Zajímal by mně váš názor no možnost sportovních aktivit po rehabilitaci. Jedná se mně hlavně o potápění s přístroji, sjezdové i klasické lyžování a jízda na kole. Jsou tam nějaké omezení??? Děkuji za názor.
Dobrý den, po náhradě srdeční chlopně budete muset užívat warfarin a s tím je spojené riziko krvácení. Hrudní kost se hojí minimálně 3 měsíce. Plně stabilní je po půl roce. Hlavně z těchto důvodů je potřeba omezit jakékoliv sportovní aktivity, při kterých hrozí riziko úrazu, krvácení, a pohyby které zatěžují hrudní kost. S pozdravem.
Dobrý den. Je mi 36 let. Na jaře 2008 jsem ucítil bolest u srdce, vlevo, jakoby v prsním svalu, či pod ním, pod bradavkou. Když si místo prohmatávám, tak si myslím, že bolest vychází z hrudníku, ne ze svalu. Celkem jsem se lekl, od té doby tu lehkou bolest cítívám, v poslední době je to skoro každý den a bolest je trošku větší. např. několikrát za den ji ucítím na chvilku, pak to přestane, někdy ji cítím i několik hodin. Jsem z toho hrozně vynervovaný a poslední dny nemyslím skoro na nic jiného. V květnu 2010 jsem byl na pravidelné preventivní prohlídce, jejíž součástí je i EKG a lékař říkal, že EKG je v pořádku (o bolesti jsem mu nic neříkal, v té době byla zřídkavá, cca jednou za týden). Bolest nesouvisí s námahou, dvakrát týdně sportuji (fotbal, florbal) a při námaze ani po ní bolest necítím. Spíš to je v klidu - veřer lehnu a ucítím lehkou bolest, ráno po probuzení také, přes den při jakýchkoli činnostech. Namlouvám si, že to je ze stresu, ale nevím. V prosinci 2008 mi zemřela žena po dlouhé dva roky trvající nemoci, tak jsem si stresu užil celkem hodně. Nekouřím, nadměrně nepiju, míry 177/77, v rodině o žádné srdeční chorob nevím, myslím, že se nestravuji nezdravě, tučná jídla moc nejím, piji dvě kávy denně. Děkuji za odpověď, snad se jí dožiju (to myslím z legrace, ale skutečně mě napadají různé věci).
Dobrý den, pokud cítíte bolest častěji než předtím navštivte praktického lékaře. Je nutné podrobnější vyšetření - echo srdce - ev. zátěžové vyšetření, abychom mohli definitivně vyloučit srdeční příčinu. MUDr. Kateřina Plocová
Dobrý den!V kardiologické ambulanci v České Lípě mi byla provedena echokardiografie(GE VINGMED System fiVe) s nálezem ASD s LP zkratem,mitr.a trikusp.regurgitace.Lékař doporučil další vyšetření kvalitnějším přístrojem a operační odstranění defektu.Protože obě moje děti bydlí a pracují v Olomouci,byla bych velmi ráda,kdybych mohla být přijata do péče na oddělení kardiochirurgie do Fakultní nemocnice v Olomouci.Prosím,sdělte mi,zda je to možné a jak v tom případě postupovat.Předem děkuji.
Dobrý den. Pacient si může zvolit kliniku, kde bude operován. Požádejte vašeho ošetřujícího lékaře ev.kardiologa, aby stran provedení kvalitnějšího echokardiografického vyšetření kontaktoval kliniku Kardiologie Fakultní nemocnice Olomouc. Poté již můžete požádat o operaci na Kardiochirurgické klinice ve Fakultní nemocnici. MUDr. Kateřina Plocová
Dobrý den pane doktore, v případě implantace kardiostimulátoru se jedná o stav konečný, nebo je možné, že se srdce "uzdraví" a kardiostimulátor by se mohl vyjmout? Mám partnera, u kterého je podle lékařů kardiostimulátor nutný, ale on o něm nechce ani slyšet. Moc děkuji. AŽ
Dobrý den, s velkou pravděpodobností se to stav konečný. Záleží samozřejmě na délce onemocnění. Indikace implantace tohoto přístroje podléhá přísným kritériím. Pokud lékaři kardiostimulátor zavedou je pro pacienta životně důležitý.
Dobrý den pane doktore, měla bych otázku nevím jestli je spíše na genetiku nebo na Vás. Manželův děda a teta měli defekt komorového septa + plicní hypertenzi-oba na tuto chorobu zemřeli v mladém věku(odhadem jsou 30let po smrti). Nikdo jiný v rodině to nemá ani neměl všichni jsou zdraví. S manželem čekáme dvojčátka jednovaječná(nyní jsem 13+5tt) zajímalo by mě jaká je pravděpodobnost, že by to naše děti mohli zdědit? Popřípadě kdy se na tuto chorobu příjde a jaká je léčba?Manželův věk-25 můj věk-20 Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, defekt komorového septa je vrozená vývojová vada. Pravděpodobnost, že toto onemocnění je geneticky podmíněné, je malé. Odhalení takovýchto vad je ještě v těhotenství. Kdysi tyto možnosti nebyly a neprobíhala tak důsledná ultrazvuková kontrola těhotných. Malé defekty se mohou uzavřít samy do roka života. Větší defekty se řeší chirurgicky. S pozdravem.

PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ