Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 573 záznamů z celkového počtu 573, zobrazeny 51. - 55.

[ 11 ]  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

dobrý den je mi 13 let . Jako malá jsem už měla problémi se srdcem ale doktor mi řekl že by to mělo být už dobrý ale ted mě velice často píchá srdce ktomu nemůžu dýchat a jsem neustále unavená . prosimvás nemohl bys te mi nějak poradit .
Dobrý den, abychom odhalili příčinu obtíží je nutné navštívit lékaře. Svěřte se rodičům a nechť s vámi navštíví obvodního lékaře. S pozdravem.
Dobrý den,moje babičkaa má jít na výměnu chlopně ale má Parkinsonovu chorobu.Bojím se aby se jí po nárkóze která se dává při operaci tato nemoc nezhoršila.Je jí 78let.Děkuji
Dobrý den, anesteziologové se velmi pečlivě připravují na anestezii. Pokud má pacient Parkinsonovu chorobu upraví podávané léky, aby nemoc nezhoršili. Časné navrácení chronických léků taktéž sníží riziko zhoršení stavu. Kardiochirurgická operace je zcela jistě náročná a ev. zhoršení nemoci po výkonu nikdo nevyloučí. Přesto všchni udělají maximum, aby k tomu nedošlo. S pozdravem.
Dobry den je mi 30 let a prosim oradu Byl jsem na echo visetrni a zjistli mi. Vysetritelnost 1-2 Aortalni chlopen-trojcipa,jemna,sdobrou separaci,bez insuf..,v max1,3m/s Mitralni chlopen;Ztlustela,drobny prolaps zadniho cipu a insuf..,2 uzkymi jetydo ls pulmonalni chlopen;prutok 1 Trikuspidalni chlopen;stopova insuf.,gradient se nedari Koren aorty;29 (20-39mm) Leva sin;38 (19-40mm) Prava komora:20 (9-26mm)TAPSE 28mm Leva komora EDD 52 (35-57) Septum;8 (6-11) Zadni stena;8 (6-11) Ejekcni frakce M-mode 74 % 2-D-echo % Odhad 70% Kinetika;norm.klidova kinetika.bez regionalnich poruch. Perikard;bez vypotku,DDz 15mm,kolabuje s respiraci Zaver; Srdecni oddili nezv.dobra funkce LK s EF 70-75%,drobnyprolaps zadniho cipu lechce ztlustele MV s 2 jetovou v.s jeste nevyzn.insuficieci do nezv.LS38mm,PK nezv. s dobrou funkci a bez presv.zn.pl hypertenze,perikard bez vypotku.Muj dotaz je jestli je to nebespecne pro me zdravi ajestli mam mit nejake obavy o sve zdravy. Prosim o radu jsem zednik a zvedam tezka bremena a chtel bych zacit posilovat.Je mozne pri teto diagnoze cvict a delat namahavou praci.Take semi nekdy spatne dycha a picha u srdce .dekuji
Dobrý den, vaše srdce má dobrou funkci. Máte mírně postiženou jednu srdeční chlopeň. Zatím je stav uspokojivý. Může takto zůstat, ale také může dojít ke zhoršení vady. Je dobré se šetřit a docházet na pravidelné kontroly ke svému ošetřujícímu lékaři.
dobrý den. chci se prosím zeptat, můj děda(81) prodělal před měsíce operaci srdce, výměnu chlopně. pořád nám říkali, že na operaci ať jde, že jeho zdravotní stav je v pořádku. operace dopadla prý dobře a chlopeň funguje, tak jak má. nicméně po návratu domů, už jsme 3x volali aro a hospitalizovali ho.. 2x kvůli dušnosti, nyní také+vysoký tlak. je to normální? srovná se to? před operací byl úplně v pohodě, vysoký tlak měl tedy i před tim a bere na to léky. už jsme z toho zoufalí. předem děkuji za odpověď
Dobrý den, operace je zásah do lidského těla. Každé tělo se s ním vypořádá podle svého. To, že je plně funkční znamená pro tělo opět další změnu, se kterou se bude muset vypořádat.
Dobrý den, prosím o radu, jestli tyto mé problémy svědčí na kardio problémy, např. riziko infarktu. Již 14 dní trpím častými návaly krve do hlavy, studeným potem, pocitem nedodýchání, únavou, noční nespavostí, na domácím měřiči občasné naměření tlaku až 150/100 (normální spíše nižší okolo 120/70), časté naměření tepu od 80 do 100 při normálním režimu, při návalu pocit na stolici. Jsem žena, 60 let, 72 kg. Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, vaše obtíže nejsou typické pro srdeční onemocnění. Ovšem je nutné, aby váš ošetřující lékař tuto příčinu vyloučil. Je možné, že vaše obtíže souvisí s menopauzou, pokud jste do této doby neužívala hormonální substituci a nyní ji vysadila.

PORADNA

Dotaz:

Dobrý den. Náš syn má problémy se srdeční arytmií,které se projevují v klidovém stavu,hlavně v noci ...

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ