Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 573 záznamů z celkového počtu 573, zobrazeny 86. - 90.

 11  12  13  14  15  16  17  [ 18 ]  19  20  21 

Dobrý den,je mi 37 let a zjistili mi dilatační kardiomiopatii.Do té chvíle jsem žila dost náročný život.Mám dvě malé děti a jsem rozvedená.Tak jsem se točila jako čamrda.Teď mám dva měsíce po propuštění z nemocnice a 10kg nahoře.A to není ještě konec.Potřebuji poradit jak a kolik můžu cvičit.Moje EF LK 25%.Moc děkuji.
Dobrý den, funkce vašeho srdce je velmi snížena. Ohledně tělesné zátěže se poraďte s vaším kardiologem, který zná váš celkový stav.
Dobrý den, na echo mi zjistili zhrubělé cípy mitrální chlopně s normální separací a mitr.regurgitaci 1-2/4 st. Je mi 42 let. Můžete mi, prosím vysvětlit, co to znamená a jaká je prognóza? Děkuji.
Dobrý den, mitrální vada je nevýznamná. Jsou dvě možnosti, buď dojde k progresi vady a bude vás čekat operace. Nebo to může být setrvalý stav a operace nebude nutná.
Dobrý den,moje sedmnáctiletá dcera má vysoký krevní tlak 140/101,tak se cca pohybuje,teď jí klesl na 120/101,třesou se jí ruce,asi dvakrát denně a začaly se jí třást i nohy.Byla vyšetřena v nemocnici,a závěr byl ,že je nervově labilní,což určil neurolog. Je zcela bez léků,ale spodní tlak je stále vysoký a třes se zvyšuje.Můžete poradit,prosím. Děkuji
Dobrý den, pokud podstoupila kardiologické vyšetření a nebyla shledána žádná příčina, nemáte důvod se znepokojovat. Doporučovala bych na nějakou dobu zcela krevní tlak neměřit. Absolvujte jen pravidelné preventivní prohlídky. V případě event. zhoršení navštivte ošetřujícího lékaře.
Dobrý den, je mi 20 a už cca 7 let mám neustále studené ruce, nohy a rty zbarvené do fialova. Měla jsem podezření na šelest na srdci, ale doktor mi řekl, že na to jsem moc mladá a dále to neřešil. Ráda bych se zeptala, jestli je možné brát nějaké vitamíny, aby jsem nevypadala jako mrtvola? Jiné problémy nemám, jen se mi občas hůře dýchá ( ale to s tím nejspíše nesouvisí) a pak mám ledvinové kameny, což si myslím, že na to také vliv nemá. Předem mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud máte tyto obtíže, doporučila bych ultrazvukové vyšetření srdce k vyloučení srdeční vady.
Dobrý večer,už jsem psala na adresu"u lékaře",kde jsem měla dotaz na který mi odpovídala MUDR.Dogoši-dermatoveneroložka na můj dotaz proč mi houstne krev a zda se to dá léčit(v r.2000 jsem měla infarkt a dostala jsem warfarin5 a nyní po 9 letech již polykám 5+3.Nato zda se to dá léčit mi ovšem ona lékařka neodpověděla, tak to zkouším u Vás.Lze zjistit z čeho krev houstne a dá se to léčit?Děkuji za odpověď a přeji hezký večer.
Dobrý den, warfarin je lék snižující náchylnost krve k tvorbě sraženin, standardně po infarktu pacient warfarin neužívá. Vyjímkou jsou samozřejmě poruchy srdečnícho rytmu (nejčastěji fibrilace síní), kdy mohou vzniknout tromby (sraženiny), které mohou pacienta ohrozit na životě. Další z mnoha indikací léčby warfarinem jsou trombofilní stavy, tzn.že existuje genetická zátěž , kdy je větší sklon k tvorbě sraženin. Obecně trombofilní stavy vyléčit nejdou jelikož se jedná o genetickou predispozici. Co se týče poruchy srdeční akce (fibrilace síní) tak na tu léčba je, ale ne vždy je učinná. Záleži jak dlouho pacient fibrilací síní trpí. Buď léky, elektrokardioverze, invazivní či chirurgická léčba . Warfarin se poté vysazuje, když má pacient stabilní sinusový rytmus. V případě, že fibrilace síní je chronická, je warfarinizace doživotní. To, že se užíváte vyšší dávky warfarinu neznamená, že vám " více houstne" krev, ale souvisí s tím jak warfarin ve vašem těle účinkuje. Snížený účinnek warfarinu může být způsobován vaším stravováním, dalšími léky, které užíváte, tělesnou hmotností, metabolismem atd. Mnoho faktorů může snižovat učinek warfarinu. V důsledku těchto faktorů je nutné dávky warfarinu navyšovat. MUDr. Kateřina Plocová

PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).



Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ