Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Novinky

Vyrazte do přírody i na podzim. Srdce vám poděkuje

Většina z nás nevítá podzim s velkým nadšením. Slunečné léto totiž střídá sychravé počasí s teplotami blížícími se k nule. I když je u vyhřátých kamen tepleji, neleňte a vyrazte do přírody. Toulání se pestrobarevnou krajinou prospívá i lidem s chorobami srdce a cév.

Chůze pro zdraví

Podzim je oblíbeným obdobím romantických duší. Padající listí, ranní mlhy či pofukující větřík dokreslují atmosféru blížící se zimy. Navzdory nízkým teplotám je podzim také ideálním obdobím pro pořádání pěších výletů. Chůze na čerstvém vzduchu prospívá tělu i mysli. Pravidelné procházky ulevují od stresu, pomáhají s redukcí váhy a slouží jako prevence vzniku chronických onemocnění. Z pohybu tak mohou profitovat osoby trpící srdečními chorobami, cukrovkou typu 2 či astmatem. Pokud si však nejste jisti, zda vám váš zdravotní stav dovolí mírnou fyzickou aktivitu, raději se poraďte se svým lékařem.

Co si vzít s sebou?

Ať už vyrážíte na celodenní túru, nebo na procházku v místním parku, nezapomeňte si s sebou vzít několik důležitých věcí:

  1. Vodu. Je velmi snadné podcenit množství vody, které potřebujete, obzvláště při náročných pěších výletech. Pro každou osobu přibalte jednu láhev neperlivé nízce až středně mineralizované vody.
  2. Jídlo. Při náročných výletech je potřeba doplnit ztracenou energii. Pro malou svačinu by se tak vždy mělo najít v batohu místo.
  3. Teplé oblečení. Podzimní počasí je velmi zrádné. I když někde svítí slunce, o několik desítek kilometrů dále může pršet. Preferujte několik slabších vrstev oblečení, které podle potřeby můžete svlékat či oblékat.
  4. Mobilní telefon. Je pravda, že do přírody většinou vyrážíme s cílem být nerušeni. Mobilní telefon se však v případě nouze může stát naším zachráncem.
  5. Mapu. Pokud vyrážíte do nejbližšího parku, určitě se bez mapy obejdete. Avšak při podnikání celodenních výletů v neznámém terénu je takřka nepostradatelná.
  6. Lékárničku. Náplasti, obvazy a dezinfekční roztok v batohu příliš místa nezaberou. Při úrazu se však stávají neocenitelnými pomocníky první pomoci.

Pravidelný pohyb prospívá každému. Nenechte se proto odradit nevlídným počasím a vydejte se prozkoumávat pestrobarevné podzimní scenérie. Procházku v podzimním období ocení nejen vaše srdce, ale i celá kardiovaskulární čili cévní soustava.

(holi)

Zdroj: http://www.newsshopper.co.uk/news/11482655.Autumn_s_a_good_season_to_ramble___walking_tips__routes_and_resources/


PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ