Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 

Novinky

Novoroční předsevzetí: dávejte si jen ta skutečně splnitelná

Dáváte si do nadcházejícího roku takové sliby, na které si už první týden v lednu ani nevzpomenete? Zkuste si dát taková, která můžete opravdu dodržet.

Silvestr bývá vždycky časem ohlédnutí za minulostí a také impulsem pro přemýšlení o změnách, které jsou zapotřebí, třeba protože už to vaše tělo opravdu potřebuje. K tomu je ale nutné dotáhnout všechna předsevzetí do konce. A co by mělo patřit do top desítky těch nejdůležitějších věcí, které byste měli v novém roce změnit?

Rodina, přátelé a cvičení vám navrátí elán

Nedávné výzkumy provedené odborníky z Quickenu v USA ukázaly, že více než 50 % Američanů si dává jako první novoroční předsevzetí trávit více času s rodinou a přáteli. Práce by neměla být na prvním místě. Eliminujte stres a dopřejte si více času s těmi, které máte rádi. K tomu přidejte pravidelné cvičení a budete více fit. Studie ukazují, že pravidelné cvičení snižuje riziko vzniku některých druhů rakoviny, pomáhá dosáhnout a udržet váhový úbytek, snižuje krevní tlak, působí pozitivně na srdeční akci, a dokonce zlepšuje náladu. Stručně řečeno – cvičte a budete vypadat a cítit se lépe.

Stanovte si reálné cíle a pokuste se je dodržet

Kouříte? Pokud jste se rozhodli přestat, využijte všechny možné pomůcky k odvykání. A i když selžete, nenechte se odradit a začněte znova. V průměru se kuřáci o odvykání pokoušejí čtyřikrát, než se jim podaří přestat nadobro. Přidejte k tomu heslo „užívejte si života“ a půjde vám vše lépe. Najděte si nějaký nový koníček, vytáhněte svoje staré běžky, jděte do divadla nebo zajděte do lázní. Začínáte cvičit? Pak postupujte v malých krocích a laťku zvyšujte postupně.

Méně alkoholu a více ovoce a zeleniny

Mnoho silných „pijanů“ nedokáže přestat ráz naráz na Nový rok, pro ně je mnohem lepší přestávat pozvolna nebo se naučit pít umírněně. Pokud máte pocit, že potřebujete odbornou pomoc, pak ji vyhledejte. Při výběru potravin pak dbejte na méně tučné (celozrnné pečivo) a čerstvou zeleninu a ovoce. Nový rok je pro mnohé impulsem ke změnám, třeba uvažujete o změně povolání nebo se chcete naučit nový jazyk. Snažte se motivující novoroční předsevzetí udržet, využijte různé formy celoživotního vzdělávání, naučte se lépe organizovat čas – to všechno vašemu zdraví prospěje.

(aši)

Zdroj: http://pittsburgh.about.com/od/holidays/tp/resolutions.htm


PORADNA

Dotaz:

Dobrý večer.Mám dotaz.

Odpověď:

...

Vstup do PORADNY

 

VIDEO

 

Koronární bypass

Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).Koronární bypass

Zobrazit VIDEO ARCHIV

DATABÁZE ODBORNÍKŮ