Přeskočit navigaci Úvodní stránka | O projektu | Redakční rada | Napsali o nás | Kontakt | RSS
 
Stránka je určena odborníkům ve smyslu zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy. Čtěte prohlášení.

Novinky

Nové chlopně INSPIRIS RESILIA od firmy Edwards

Společnost Edwards uvádí na náš trh novou generaci umělých chlopní INSPIRIS RESILIA z tkáně Resilia, která se vyrábí ze speciálně upraveného velmi odolného bovinního perikardu s dlouhou životností. Její výhodou je, že tak snadno jako předchozí generace nepodléhá kalcifikaci.

Kalcifikace

Příčinou předčasné kalcifikace chlopní jsou zejména volné aminoskupiny, které umožňují navázání aldehydů. Aldehydy se v tkáni vyskytují přirozeně, ale také se do ní dostávají při ošetření a skladování v glutaraldehydu. INSPIRIS RESILIA tyto problémy řeší komplexně: tkáňové aldehydy jsou v ní překryty malými aminy a zablokovány kovalentní vazbou, takže se na ně kalcium nemůže navázat. Chlopně INSPIRIS RESILIA se navíc skladují za sucha, což umožňuje glycerol, který vytěsní molekuly vody z tkání a konzervuje je.

Nová generace umělých chlopní INSPIRIS RESILIA

Osvědčená vnější konstrukce

Vnější konstrukce chlopně a uchycení tkáně do stentu je obdobné jako u aortální perikardiální chlopně PERIMOUNT Magna Ease, u níž byla doložena nejdelší životnost ze všech komerčně používaných chlopní: u pacientů ve věku 61–70 let 22,1 roku a u pacientů pod 60 let věku 17,6 roku. Chlopně INSPIRIS RESILIA disponují ještě lepšími vlastnostmi.

Studie prokazující účinek

Kromě standardních studií, které jsou součástí registračního procesu, prošly umělé chlopně INSPIRIS RESILIA testováním na referenčním pracovišti při Katolické univerzitě v belgické Lovani. Byly implantovány ovcím do 6 měsíců věku a explantovány o 8 měsíců později, přičemž šestiměsíční implantace u ovcí odpovídá deseti letům implantace u lidí. Po explantaci byly podrobeny rentgenové analýze a histologickému a biochemickému vyšetření. Hlavními hodnocenými parametry byly kalcifikace, infekce a endokarditida. Kontrolní skupinu tvořily ovce s chlopní PERIMOUNT Magna Ease. Explantované chlopně INSPIRIS RESILIA potvrdily očekávání, obsahovaly o 72 % méně kalcia než PERIMOUNT Magna Ease.

Účinné a komfortní

Další podstatnou výhodou těchto chlopní je výborná hemodynamická účinnost. Komfort zvyšuje také in situ značení velikosti chlopně rentgenovou kontrastní látkou. Pro možnost budoucí balónkové dilatace je vybavena expanzními zónami.

(pez)

Zdroj: Flameng W., Hermans H., Verbeken E., Meuris B. A randomized assessment of an advanced tissue preservation technology in the juvenile sheep model. J Thorac Cardiosc Surg 2015; 149: 340–345.

https://www.edwards.com/devices/heart-valves/resilia